Mariazell – projížďka historickým vláčkem k Erlaufsee

Mariazell - Bontour

Prohlédneme si městečko Mariazell, které je jedním z nejznámějších poutních míst na světě. Poté se projedeme historickým vláčkem k jezeru Erlaufsee.


Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Poutní místo Mariazell

Mariazell je největší poutní místo na území Rakouska a je nesmazatelně spojeno s moravským markrabětem Vladislavem Jindřichem, který zde na přelomu 12. a 13. století nechal postavit první kostel. Důvod k této stavbě měl velký, neboť na tomto místě byl moravský kníže zázračně vyléčen. Z malého kostela se pak stal velký chrám, který každoročně láká tisíce poutníků z celé Evropy. Z původně gotické stavby byl chrám přestavěn na honosný barokní kostel, který je domovem sošky Panny Marie, která pochází ze 13. století. Soška, které se říká Velká Matka Rakouska, je umístěna v Zázračné kapli, která je situovaná doprostřed chrámu. Důležitost chrámu v Mariazell stvrdilo také povýšení chrámu na baziliku, která proběhla v roce 1907. Okolí baziliky je velmi rušné, neboť je obklopeno velkým množství stánků, ve kterých najdete svaté obrázky a suvenýry všeho druhu. Jelikož se bazilika nachází v samém středu města, jsou kolem baziliky roztroušeny všechny nejvýznamnější budovy ve městě. Na náměstí za kostelem stojí kupříkladu Svatá studně, kde byl v minulosti objeven léčivý pramen. Další významnou budovou Mariazell je kněžský dům z konce 17. století. Návštěvníci mají rovněž možnost výjezdu kabinovou lanovkou.

Erlaufsee - Bontour

Historický vláček k Erlaufsee

V Mariazell se nachází tramvajové muzeum, jehož většina exponátu pochází z Vídně. Muzeum má i předváděcí trať, která vede k jezeru Erlaufsee. Trať není elektrifikována a provoz na ní zajišťuje historická vlaková souprava tažená parní lokomotivou.

Program

  • Odjezd v 6.30 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna okolo 21.00.

Termín

  • 13. 5. 2018 (neděle)

Cena

  • 670 Kč dospělí
  • 640 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce

Mariazell – projížďka historickým vláčkem k Erlaufsee
5 (100%) 1 vote